

Zestaw montażowy panelu fotowoltaicznego na ogródek działkowy (uniwersalny)

Opis
Produkt przeznaczony jest do montażu jednego panelu firmy Selfa, który wchodzi w skład jednego z zestawów w TYM dziale
Gotowy zestaw do montażu jednej sztuki panelu fotowoltaicznego na dachu domku na ogródku działkowym. Mocowanie do dachu odbywa się poprzez wkręcenie śruby dwugwintowej w element konstrukcyjny (belkę) dachu, dzięki czemu nadaje się do dachów pokrytych na przykład materiałami blaszanymi, czy papą. Jeśli twój dach jest pokryty ceramiczną dachówką, to zapraszamy do zakupu zestawu z mocowaniami pod dachówkę.
Montaż należy przeprowadzić, mocując śruby dwugwintowe do krokwi (montaż wzdłuż krokwi), do nich adaptery, a do adapterów profile. Następnie, na wypoziomowanych profilach już bezpośrednio należy osadzić panel i unieruchomić go klemami.
Jeśli nie masz możliwości montażu mocowań do solidnych elementów konstrukcyjnych dachu, rozważ zakup dłuższych profili (~180 cm), niż te w zestawie i zamontuj je równolegle do kalenicy i murłaty.
W zestawie znajdują się:
- 2 x 1300 mm profile montażowe 40 x 40 mm
- 4 x śruba dwugwintowa M10 x 200 mm
- 4 x adapter montażowy 80 x 30 mm + 4 x śruba M10 x 25 mm z nakrętką
- 4 x zaślepka profilu (czarna)
- 4 x klema końcowa + 4 x śruba imbusowa M8 x 25 mm ze wpustem przesuwnym
Waga zestawu to ok. 4 kg
Wszystkie metalowe elementy montażowe wykonane są ze stali nierdzewnej bądź aluminium, dzięki czemu są odporne na warunki atmosferyczne.


- Producent paneli z zestawów, do których przeznaczony jest ten komplet montażowy, firma Selfa, zaleca, aby profile nośne były umieszczone pod panelem z zachowaniem określonych odstępów od krawędzi:
Zaleca się także, aby odległość pomiędzy panelem a poszyciem dachu wynosiła co najmniej 10 cm. Więcej na ten temat TUTAJ - Do konstrukcji podtrzymującej panele fotowoltaiczne (profile aluminiowe) zaleca się utworzenie osobnej instalacji odgromowej, niezależnie od istniejących. Należy ją wykonać, łącząc ze sobą przewodem wszystkie profile aluminiowe, po czym zabezpieczony (na przykład w peszlu) przewód należy połączyć z prętem odgromowym (uziomem), wbitym w glebę. Jest to bardzo ważne, ponieważ może uchronić budynek przed pożarem, który mogłyby wywołać wyładowania atmosferyczne, zabezpiecza instalację przed przepięciami w przypadku uszkodzenia modułu, oraz przed kumulowaniem się na elementach ładunku elektrostatycznego, i tak zwanych prądów pasożytniczych.
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.