Akumulator AGM MrKapitan GRAFBANK PREMIUM 200 Ah

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 2 - 5 dni roboczych
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 695,00 zł 1695.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: MrKapitan
Kod produktu: R-CB2001
Pin It

Opis

MrKapitan GRAFBANK 200 Ah to bezobsługowy, szczelny akumulator typu AGM, w którym płyty ujemne wykonano z kompozytu ołowiowo-węglowego, co wpływa pozytywnie na jego charakterystyki i pojemność. Dzięki zastosowanej technologii żywotność akumulatora przy głębszych rozładowaniach wyższymi prądami jest większa niż w innych konstrukcjach AGM. GRAFBANK jest też wydajniejszy w szerszym spektrum temperatur i doskonale przyjmuje ładunek, co wpływa na skrócenie czasu koniecznego do pełnego naładowania akumulatora.

WAŻNE

Jeśli tylko wymieniasz akumulator w swoim pojeździe i nie chcesz ingerować w instalację elektryczną, a na Twoim starym akumulatorze były klemy, będziesz potrzebował także odpowiednich adapterów wkręcanych w akumulator. Możesz je nabyć TUTAJ

Dane techniczne:

PARAMETRY PODSTAWOWE  
Pojemność 200 Ah
Napięcie nominalne 12 V
Typ AGM
Klemy gwint M8
ROZŁADOWANIE  
Maksymalny prąd rozładowania 2400 A (5s)
Maks. zalecany ciągły prąd rozładowania 25 A (300 W)
Maks. bezpieczny ciągły prąd rozładowania 50 A (600 W) - skraca żywotność akumulatora
Maksymalny dopuszczalny ciągły prąd rozładowania 100 A (1280 W) - skrajnie skraca żywotność akumulatora
                              (nawet do ok. 100 cykli!)
ŁADOWANIE  
Maksymalny prąd ładowania 60 A
Zalecany prąd ładowania 20-40 A
Zalecane napięcie ładowania (dla pracy buforowej) 13,2 V przy +25°C
13,4 V przy +12°C
13,6 V przy 0°C
13,8 V przy -10°C
(napięcie ładowania należy zwiększyć wraz ze spadkiem temperatury o każdy 1°C o 0,015 V, lub analogicznie zmniejszyć o 0,015 V na każdy 1°C wzrostu temperatury)
WYMIARY  
Szerokość 240 mm
Wysokość 219 mm (całkowita 222 mm)
Głębokość 522 mm
Waga 62 kg
ŻYWOTNOŚĆ  
Praca cykliczna 2000/1000 cykli (50% / 80% DoD)
Stopień samorozładowania (przy 25°C) 3%/miesiąc
WARUNKI PRACY  
Temperatura ładowania -20°C do +50°C
Temperatura rozładowywania -20°C do +60°C
Temperatura przechowywania -20°C do +50°C

 

Gwarancja na nasze akumulatory obejmuje zwarcie wewnętrzne akumulatora spowodowane wadą fabryczną, niewynikającą z niewłaściwej eksploatacji, oraz brak przejścia spowodowany wadą montażową uniemożliwiającą sprawną przewodność ładunków elektrycznych między ogniwami.

Gwarancja nie obejmuje sytuacji takich jak spływ masy czynnej (związany z przeładowaniem lub niedoładowywaniem), zasiarczenie (praca akumulatora w permanentnym niedoładowaniu lub pozostawienie go rozładowanego), głębokie rozładowanie (poniżej 8 V), przeładowywanie, przeciążanie, zamarznięcie elektrolitu, oraz wszelkie samodzielne modyfikacje akumulatora.

Najczęstsze sytuacje prowadzące do utraty gwarancji to nieużywanie akumulatora, wystawianie go na działanie bardzo niskich temperatur (szczególnie gdy jest niedoładowany), przeładowywanie, przeciążanie, oraz samodzielne dokonywanie zmian w akumulatorze.

Rezystancja wewnętrzna akumulatora jest dobrym wskaźnikiem jego zużycia, przy czym należy uwzględnić pojemność i technologię, w jakiej akumulator jest wykonany. Co do zasady im mniejsza rezystancja, tym lepsza kondycja akumulatora.

Powyższe informacje znajdziesz również w karcie gwarancyjnej dołączonej do akumulatora.

 

WAŻNE!
Oto sposoby, dzięki którym można zepsuć swój akumulator i stracić gwarancję:
  • Położenie akumulatora na boku spowoduje uszkodzenie wewnętrznych elementów, co skutkuje utratą pojemności i możliwością uszkodzenia akumulatora.
  • Pozostawienie akumulatora w stanie niedoładowanym przez długi czas (tydzień+) może prowadzić do głębokiego rozładowania, co może uszkodzić jego ogniwa (zasiarczenie) i skrócić jego żywotność.
  • Pozostawienie akumulatora podłączonego do źródła prądu, gdzie napięcie podtrzymania przekracza 13,5 V, może spowodować nadmierną ekspozycję na ładowanie, co może skrócić jego żywotność i spowodować uszkodzenia.
  • Użycie przetwornicy, której moc jest zbyt wysoka dla małego akumulatora, może prowadzić do uszkodzenia lub spowodować stratę pojemności. Korzystanie z urządzeń pobierających powyżej 300 W skraca, powyżej 600 W znacznie skraca, a powyżej 1000 W drastycznie skraca żywotność akumulatora! (suszarka do włosów, czajnik elektryczny, piekarnik, ekspres do kawy - jesli potrzebujesz korzystać na akumulatorze z tych urządzeń, doradzamy zakup akumulatorów LiFePo4)
  • Pozostawienie rozładowanego akumulatora na mrozie i zamarznięcie elektrolitu może spowodować pęknięcie obudowy lub uszkodzenie wewnętrznych elementów akumulatora (płyty), co prowadzi do utraty jego zdolności do ładowania i wydajności.

 

Czym się różnią akumulatory AGM od LiFePO4? Porównanie na przykładzie naszych akumulatorów z serii PREMIUM:

 CECHA: LiFePO4 100 Ah AGM 100 Ah LiFePo4 - PLUSY i MINUSY:
Waga   ~12 kg  ~30 kg 60% lżejszy 
Maksymalny prąd
ładowania 
100 A 30 A przyjmuje trzykrotnie większe prądy
Czas do pełnego naładowania ~1-2 h ~4-5 h ponad dwukrotnie szybsze ładowanie
Napięcie nominalne 12,8 V 12 V pod obciążeniem utrzymuje powyżej 12 V
Cykle ładowanie/rozładowanie (50 % DoD) ~4000 ~1000  będzie służył ok. 10 lat, czyli "przeżyje" 3 AGMy
Koszt ~1900 zł ~800 zł ok. 3 razy droższy w zakupie...
Koszt jednego cyklu ~0,5 zł ~0,8 zł ...jednak tańszy w eksploatacji
Praca w ujemnych temperaturach Tylko
rozładowanie
Ładowanie i
rozładowanie
Nie można go ładować poniżej 0°C (wersja PREMIUM posiada maty grzewcze niwelujące ten problem), jednak podczas rozładowania w ujemnych temp. zachowuje pełną pojemność, podczas gdy w AGM pojemność spada


UWAGA! - dotyczy zużytego akumulatora
Stosownie do zapisów ustawy o bateriach i akumulatorach (Dz. U. z dnia 28 maja 2009 r.) oraz ustawy o ochronie środowiska (Dz. U. z 2001 r. Nr 62 poz. 627), w przypadku niezdania starego akumulatora przy zakupie nowego, do końcowej ceny zamówionego akumulatora objętego ww. ustawą doliczona zostanie kaucja zwrotna w wysokości 30 zł.
Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl